Un bărbat şi-a pierdut viaţa ieri, după ce un incendiu a izbucnit într-un apartament din Orhei. Pompierii alertaţi, au intervenit la faţa locului. Din locuinţa plină cu fum, a fost salvat un alt bărbat, de 41 de ani, fiind în afara pericolului. Din cauza fumului dens, alte şapte persoane au fost evacuate de către salvatori, din apartamentele învecinate.