Nerespectarea regulilor antiincendiare la exploatarea unui cazan de încălzit, a dus la intoxicarea cu monoxid de carbon a două persoane, inclusiv un minor. Cazul a fost înregistrat pe 02 martie 2025, într-o locuință din satul Ermoclia, raionul Ștefan Vodă.