Astăzi, 16 iunie 2025, treizeci de salvatori și pompieri din cadrul Inspectoratului General pentru Situații de Urgență au participat la o acțiune de solidaritate și spirit civic, donând sânge. Acțiunea a avut loc la Policlinica Serviciului Medical al MAI.