Astăzi, în jurul orei 15.00, salvatorii au fost alertaţi de a interveni pentru a extrage corpul neînsufleţit al unui băiat de 11 ani, din lacul numărul 4 de pe teritoriul Grădinii Botanice. Fiind la suprafaţa apei, corpul a fost observat de către trecători. Salvatorii Detaşamentului salvare-deblocare nr. 1 au intervenit prompt şi l-au scos la mal în scurt timp. Ultima dată, baiatul a fost văzut ieri, în jurul orei 13.00. Serviciul Protecţiei Civile şi Situaţiilor Excepţionale atenţionează strict părinţii să-şi supravegheze copiii şi să nu-i lase singuri, cănd merg la bazinele acvatice, pentru a evita cazurile cu urmări fatale.





