Pe data de 08 noiembrie 2024, ora 09:30, Inspectoratul General pentru Situații de Urgență va desfășura activități de prevenire a intoxicațiilor cu monoxid de carbon și incendiilor în sectorul locativ în urma exploatării sobelor de încălzit.
În cadrul activităților o atenție deosebită va fi acordară respectării normelor de utilizare a sobei, în special ceea ce privește aerisirea încăperilor, dar și rolul canalelor de ventilare.
Activitatea va avea loc într-o gospodărie de pe strada Chișinău 1 din orașul Sîngera, municipiul Chișinău.
La eveniment sunt invitați reprezentanții mass-media.





